Mam wrażenie, że w naszym kraju rządzą przede wszystkim miłośnicy kawy. To właśnie ten napój najłatwiej jest kupić, dostępne jest tysiące urządzeń i akcesoriów do jej parzenia. Jednak na szczęście ten trend powoli zaczyna się zmieniać.

Póki co na każdym rogu większego miasta można znaleźć (bardziej lub mniej elegancką) kawiarnię. Herbaciarnie zdecydowanie nie są tak popularnymi lokalami w Polsce. Herbata zajmuje przeważnie o wiele mniej miejsca w menu niż różnego rodzaju kawy. Jednak jestem pewna, że to już niedługo zacznie się zmieniać.

W Polsce rośnie świadomość na temat herbaty. Zaczynamy rozróżniać ich rodzaje i wiemy, jak powinna być zaparzona porządna herbata. Równie popularna staje się także yerba mate – napar przez niektórych (błędnie) uważany jest za jeden z rodzajów herbaty.

Przyznam szczerze, że sama jestem ogromną zwolenniczką herbaty, dlatego z niecierpliwością czekam, aż w naszym kraju zacznie pojawiać się więcej lokali oferujących różnorodne rodzaje herbaty (oczywiście liściastej, prawidłowo zaparzonej). Póki co pozostaje mi wybieranie tych kawiarni, które przynajmniej korzystają z herbat liściastych i nie obrażają swoich klientów podawaniem herbaty w torebce.

Mam jednak świadomość, że na rewolucje w naszej kulturze przyjdzie mi poczekać. Wydaje mi się mimo wszystko, że jest to jak najbardziej możliwe. Coraz więcej osób deklaruje się, że są ogromnymi fanami herbaty – rynek prędzej czy później będzie musiał na tą tendencję zareagować. A gdy już to zrobi – jestem pewna, że jeszcze więcej osób poczuje, jak bardzo różni się herbata dobrej jakości od tej sprzedawanej masowo w torebeczkach.

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz