Kancelaria prawna to zwykle spółka prawników, którzy zebrali się, aby oferować konsumentom swoją wiedzę pod jednym nazwiskiem. Partnerzy ci dzielą się zyskami firmy, a także ryzykiem (zobowiązaniami) i angażują innych prawników do pracy z nimi w charakterze współpracowników. Tacy współpracownicy mogą pracować w przedsiębiorstwu przez pewien czas, a pod warunkiem, że ustalą swoje kompetencje w pracy, mogą nawet zostać partnerami w firmie i mieć udział w zyskach oraz zarządzaniu firmą.

Kancelarie prawne dbają również o interesy firm, jak i osób prywatnych, choć większość dużych kancelarii ma do czynienia jedynie z domami korporacyjnymi, czyli spółkami. Praca w kancelarii to rozwiązywanie różnorodnych problemów, które mogą, ale nie muszą być ograniczone do określonej dziedziny prawa (w zależności od specjalizacji i kultury firmy). W kancelarii zazwyczaj pracuje niejeden adwokat. Główne firmy prawnicze mają oddzielne działy ds. Postępowań sądowych oraz działy korporacyjne. Dział postępowań sądowych zajmuje się sporami, w które zaangażowani są klienci kancelarii. Praca w dziale sporów kancelarii lub w firmie zajmującej się przede wszystkim sporami sądowymi łączy się z interakcją z czołowymi prawnikami oraz poczuciem świata praktyki sądowej. Działy korporacyjne kancelarii doradzają firmom w zakresie transakcji korporacyjnych, w które są zaangażowane, takich jak przejęcia spółek, ważne umowy między-firmowe, inwestycje w Indiach przez klientów zagranicznych, finansowanie ogromnych projektów podejmowanych przez klientów i tak dalej. Kancelaria radców prawnych Węgry oferuje najlepszych specjalistów swojej dziedzinie. Najlepsze indyjskie kancelarie oferują pensje sięgające nawet 6 złotych rocznie (przy okazjonalnych ofertach nawet 10 złotych). Zagraniczne firmy prawnicze (z zagranicznymi delegacjami) oferują wynagrodzenia, które mogą sięgać nawet 16 lac. Niektóre z tych liczb obejmują premie, które w większości przypadków mogą być dość hojne. Możesz się zastanawiać, dlaczego pensje są niższe w porównaniu z tymi oferowanymi przez korporacje – musisz pamiętać, że większość firm prawniczych utrzymuje rekrutację na „prowizji”, co pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie podatkami. Dodatkowo wynagrodzenia w kancelariach rosną szybciej niż w firmach. Współpracownik z 2-3 letnim doświadczeniem w kancelarii prawdopodobnie wyprzedzi swojego kolegę z klasy w firmie.

W kancelariach prawnych kontaktujesz się z kadrą kierowniczą firm klientów i zajmujesz się ogromną odpowiedzialnością w młodym wieku. Kultura korporacyjna ze stylem życia odrzutowego jest atrakcją samą w sobie. Konkurencja, a co za tym idzie podkreślenie, w tych kancelariach jest ogromna, dlatego że wielu współpracowników walczy o niezwykle niewiele stanowisk partnerskich. Im większa kancelaria, tym trudniejsza może być konkurencja. Istnieje także możliwość bycia zaszufladkowanym w obszarze ćwiczeń, czyli bycia specjalistą w jednej dziedzinie oraz utraty elastyczności w robieniu różnych rzeczy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz