Chyba żadna większa firma bądź korporacja nie może prawidłowo i sprawnie działać bez prawników. Prowadząc działalność gospodarczą w postaci spółki, czy to z ograniczoną odpowiedzialnością, czy to komandytowej należy mieć świadomość, że kancelaria prawna najlepiej zadba o interesy przedsiębiorstwa. Zatrudniając pracowników konieczna jest znajomość prawa pracy, lecz prawna obsługa przedsiębiorstw jest dużo szersza. W przypadku spółek prawa handlowego jest wiele kwestii, z którymi przedsiębiorca w pojedynkę sobie nie poradzi.

Czasami wystarczy radca prawny, ponieważ nie każdą firmę stać na zatrudnienie prawnika. Natomiast duże korporacje zupełnie inaczej podchodzą do tematu. W ich przypadku posiadanie kilku prawników na wyłączność daje pewność, że ich interesy będą odpowiednio reprezentowane. Nie trzeba być przedsiębiorcą, aby wiedzieć, że prawo gospodarcze jest skomplikowane, a przepisy zawiłe. Aspektów prawa jest tak wiele, że ktoś, kto nie ma doświadczenia może się pogubić. Spółki prawa handlowego, wielkie korporacje podlegają pod inne przepisy niż małe przedsiębiorstwa czy jednoosobowe działalności gospodarcze. W przypadku tych pierwszych prawnicy są potrzebni np wtedy, kiedy jest powoływany zarząd, albo kiedy trzeba sporządzić uchwałę, a te mogą być różne. Pierwsza, jaka od razu przychodzi na myśl to uchwała wspólników. Są takie sytuacje, gdy do spółki wchodzi nowy wspólnik, bądź jakiś z niej wychodzi. Obsługa prawna firm może obejmować szeroki wachlarz obowiązków. Wszystko zależy od tego, na jakim gruncie dane przedsiębiorstwo działa. Żeby firma mogła skupić się na swojej działalności, zyskach i inwestycjach powinna korzystać z usług kancelarii prawnej, bo to wyraźnie ułatwi im funkcjonowanie.

Trzeba pamiętać, że przepisy są bardzo skomplikowane, czasami wręcz niejasne oraz aby nie znaleźć się trudnym położeniu nie można polegać na informacjach czerpanych z internetu. W wielu przypadkach zatrudnienie prawnika jest, absolutnie, konieczne. W firmach mają miejsce najróżniejsze sytuacje, które czasami trudno przewidzieć, zwłaszcza gdy zatrudnia się wielu pracowników, kwestie prawne powinny być uregulowane, jasne i przejrzyste, żeby później uniknąć sytuacji spornych. Podsumowując, prawnicy w firmie są niezbędni.

Unknown source

 

Dodaj komentarz