Mnóstwo aspektów naszego życia wymaga zatrudnienia prawnika. Pierwszym, co przychodzi na myśl to rozwód. Temat może niezbyt przyjemny, lecz dość powszechny w społeczeństwie. Adwokat jest tą osobą, która przeprowadzi małżeństwo przez tą przykrą sytuacje. Przy rozwodzie jest wiele rzeczy, które trzeba ustalić. Jeśli są dzieci to koniecznie trzeba zabezpieczyć kontakty z nimi. Często również należy podzielić majątek małżonków. Ale nie tylko sprawy rozwodowe wymagają pomocy prawnika, bo np przy sprawach spadkowych jest podobnie.

Niezwykle często mamy do czynienia z tym, że po śmierci członka rodziny, nie jesteśmy w stanie sami zając się tym tematem. Kancelaria prawna to miejsce, gdzie znajdziemy pomoc i zostaniemy poprowadzeni. W dzisiejszych czasach coraz to więcej par decyduje się na podpisanie intercyzy przed ślubem. Jest to dobre rozwiązanie jeśli np jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą i nie chce, żeby w razie niepowodzenia, druga strona odpowiadała finansowo. Kancelaria radców prawnych przygotuje taki dokument, który po podpisaniu sprawi, że nie tylko majątek żony czy męża będzie tylko jej, lecz także długi. Jeśli mąż jest nieodpowiedzialny i swobodnie zaciąga pożyczki to po podpisaniu intercyzy, żona nie będzie finansowo za nie odpowiadać. Podsumowując, rozdzielność majątkową, sprawę rozwodową, sprawę spadkową załatwimy z pomocą mecenasa. Ale nie tylko to. Każdy przecież wie, że kancelaria prawna zajmuje się również reprezentowaniem stron przed sądem w sprawach karnych, cywilnych lub gospodarczych. Każdy, kto jest oskarżony o popełnienie przestępstwa, ma prawo do adwokata. Jeśli takiej osoby nie niego nie stać to przysługuje mu prawnik z urzędu. Zawód adwokata jest potrzebny społecznie i ogólnie szanowany, a także wzbudza zaufanie.

Żeby zostać adwokatem trzeba skończyć studia prawnicze, które nie należą do łatwych oraz nie każdy się na nie może dostać. Gdy już się to uda to dopiero połowa sukcesu, bo w trakcie studiów czeka na studenta mnóstwo nauki. Później ma miejsce aplikacja oraz egzamin. Prawnicy specjalizują się w prawie rodzinnym, prawie gospodarczym, karnym, administracyjnym, handlowym czy międzynarodowym. Dziedzin jest wiele i każda kancelaria prawna specjalizuje się w wybranych zagadnieniach.

Unknown source

 

Dodaj komentarz