Jeśli zmieniając miejsce zamieszkania chcesz zaoszczędzić pieniądze z pewnością pokusisz się o realizację przeprowadzki we własnym zakresie. Na pierwszy rzut oka cały proces przeprowadzko-wy może wydawać się niezwykle prosty, wystarczy jedynie znieść, przewieść i wnieść przedmioty, lecz w rzeczywistości przeprowadzka może przysporzyć wielu problemów a pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego samochodu do jej realizacji.

Nie każdym samochodem dostawczym można zrealizować przeprowadzkę

Jak się okazuje nie każdy samochód nadaje się do realizacji przeprowadzki, podstawowym kryterium wyboru samochodu jest jego zabudowa, najlepsze samochody do realizacji przeprowadzki mają zabudowę kontenerową, która jest dostosowana do transportu mebli czyli posiada wysokość przekraczającą 2.2 m. oraz mocowania umożliwiające przywiązanie mebli do burty kontenera. Niestety samochody tego typu to ciągle stanowią rzadkość na polskim rynku, i większość wypożyczalni nie posiada ich w swojej ofercie. Skąd więc wziąć samochód do realizacji przeprowadzki?
Zawsze można spróbować wypożyczyć samochód od lokalnej firmy przeprowadzkowej. Kilka firm realizujących przeprowadzki w Łodzi oferuje usługi wynajęcia samochodu z kierowcą, usługa tego typu kosztuje w granicach od 60 do 70 zł za godzinę pracy. Można również skorzystać z pomocy lokalnej firmy transportowej, oferta tej firmy z pewnością będzie dużo tańsza lecz często firmy zajmujące się jedynie transportem nie mają doświadczenia w zakresie układania i zabezpieczania mebli na samochodzie i w efekcie podczas transportu bardzo często dochodzi do uszkodzeń towaru.

Zapoznaj się z ofertą firm przeprowadzkowych

Zawsze jeśli panujesz zrealizować przeprowadzkę na własną rękę warto zapoznać się z podstawową ofertą lokalnych firm przeprowadzkowych, ponieważ może się okazać, że realizując przeprowadzkę we własnym zakresie wcale nie zaoszczędzasz tak ogromnych pieniędzy jak ci się wydaje.

Unknown source

 

Dodaj komentarz