Są takie schorzenia i choroby, które najlepiej jest leczyć metodami tradycyjnymi. Oczywiście – dostępne są różnego rodzaju specyfiki i lekarstwa do kupienia w aptece, jednak okazuje się, że medycyna naturalna ma bardzo dużo do zaoferowania i lepiej jest skorzystać z jej dobrodziejstw. Właśnie w taki naturalny sposób dobrze jest radzić sobie z zaparciami.

Zaparcia można leczyć zarówno ziołami, jak i zmianą diety, a także stylu życia. Żeby uzyskać najlepsze rezultaty – dobrze jest skorzystać ze wszystkich tych naturalnych sposobów profilaktyki zaparć.

Zatem – wprowadzamy do diety produkty bogate w błonnik, jemy powoli i staramy się unikać stresu. Dobrze jest wprowadzić aktywność fizyczną do codziennego życia (nawet krótki spacer może mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie).

Warto zerknąć także na zioła przeciw zaparciom. Chyba najbardziej znaną (i przynoszącą najlepsze rezultaty) jest błonnik witalny pozyskiwany z babki płesznik.  Zdrowotne właściwości mają przede wszystkim nasiona tej rośliny. Aby uzyskać zdrowotny napój wystarczy dodać trzy łyżki takich nasion (błonnika witalnego) do szklanki letniej wody i pić na około piętnaście minut przed posiłkami. Rezultaty powinny pojawić się nie później niż dwa dni od rozpoczęcia takiej kuracji.

Zatem naprawdę warto ukłonić się w stronę medycyny naturalnej – jest ona przyjazna dla naszego organizmu i potrafi przynosić o wiele lepsze skutki niż w przypadku zażywania chemikaliów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz