Wszyscy lubimy dostawać prezenty, ale nie mniej ważna jest zdolność dawania upominków. Ma to szczególne znaczenie w biznesie. Odpowiednio przygotowane i skomponowane paczki firmowe mogą być doskonałym sposobem wyrażenia wdzięczności bądź utrzymania pozytywnej relacji z pracownikiem albo kontrahentem. Dziś, w dobie akcji marketingowych prowadzonych w mediach społecznościowych, ma to ogromne znaczenie.

Co dodać do kosza upominkowego?

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób naturalny dylemat – jakie prezenty przygotować? Dobrym pomysłem są paczki delikatesowe zawierające wysokiej jakości produkty, które sprawią, że obdarowany poczuje się szczególnie. Wśród ofert zawartości paczki dominują produkty takie jak czekoladki, praliny, wędliny czy kawa, ale mogą być to równie dobrze porcelanowe filiżanki do herbaty, alkohol czy tradycyjne przyprawy pochodzące z dalekich zakątków świata.

Możliwości jest cała masa, ale poza zawartością trzeba też zastanowić się nad opakowaniem oraz sposobem wręczenia prezentu. Można przygotować biznesowe paczki świąteczne w formie dekoracyjnych pudełek tekturowych z interesującą fakturą. Mogą być to też skrzynki drewniane, które podkreślą prestiżowy charakter butelki z wysokiej jakości alkoholem. Wino z dobrego rocznika to większy wydatek, lecz w ten sposób wywołamy także zdecydowanie większe wrażenie na obdarowywanym.

Jaka cena?

Dochodzimy tutaj o kwestii ceny prezentu. Nie jest prawdą, że paczki firmowe powinny być jak najdroższe. Powinno się wziąć pod uwagę gust osoby, której wręczamy prezent, jak również jego stanowisko w przedsiębiorstwie. Inaczej będziemy podchodzić do pracownika, szefa, a inaczej do kontrahenta. Prezent zbyt drogi może być kłopotliwy do przyjęcia, a zbyt tani – sprawić wrażenie, że lekceważymy daną osobę. Trzeba zachować umiar oraz takt i dotychczasową historię kontaktów biznesowych.

W każdym przypadku paczki firmowe muszą być skomponowane ze starannością i dbałością o szczegóły. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, należałoby skorzystać z gotowych propozycji przygotowanych przez wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w tworzeniu ofert na święta oraz inne ważne okazje.

Unknown source

 

Dodaj komentarz