Zima za oknami coraz bardziej się rozwija więc już pierwsi narciarze pojawiają na białych ośnieżonych stokach. Aby te szaleństwa były w pełni bezpieczne należy odpowiednio zabezpieczyć nasz organizm. Swoje zadanie idealnie spełnia tutaj gogle narciarskie, kaski narciarskie oraz rękawice.
Wybierając odpowiednie gogle narciarskie dla siebie należy zwrócić uwagę na kolor szkieł i ich przyciemnienie. Występują 3 warianty przyciemnienia które dopasowane są do nasłoneczniania stoku. W Polsce idealnie sprawują się gogle ze stopnieniem I i II. W przypadku jazdy na lodowcach warto wybrać stopień przyciemnienia III. Dodatkowo gogle chronią nas przed promieniowaniem UV oraz przed śniegiem podczas upadku na stoku.

Kolejnym ważnym elementem są odpowiednie rękawice narciarskie. Chronią one nasze ręce przed wychłodzeniem bo jak wiadomo na końcach kończyn jest słabsze krążenie dlatego należy zapewnić im odpowiednią temperaturę. Rękawice także spełniają inne ważne zadanie chronią dłonie przed zranieniem podczas upadku nas toku. Wykonane powinny być z kilku warstw zewnętrzna powinna być maksymalnie odporna na uszkodzenia i ścieranie natomiast wewnętrzną powinno stanowić ciepły polar z membraną z GoreTexu.

Ostatnim ważnym elementem niezbędnym na stoku jest kask narciarski. Chroni on naszą głowę przed uderzeniem o twardy stok ale także zapewnia odpowiednią wentylację dla naszej głowy. Wybierając kask należy kierować się wyściółka kasku najlepiej aby było to tworzywo ABS które idealnie absorbuje siłę uderzania o stok oraz także zabezpiecza naszą głowę podczas zderzenia z innymi użytkownikami będącymi na stoku.

Będąc wyposażonym w te wszystkie akcesoria może być pewni że nasze zdrowie jest w pełni zabezpieczone i możemy się w pełni oddać jeździe na nartach lub desce.

Unknown source

 

Dodaj komentarz