Bez znaczenia, jakie dekoracje kuchni wykonaliśmy, niewątpliwie warto zainstalować oświetlenie meblowe. Pomieszczenie kuchenne bowiem jest miejscem, jakie narzuca konieczność stworzenia zróżnicowania oświetlenia, zarówno głównego jak również uzupełniającego, w miejscach roboczych. Jest to przydatne kiedy pragniemy przygotować pokarmy w godzinach wieczornych, aby nie niszczyć wzroku. Jak również gdy zbliża się koniec dnia i nie trzeba włączać oświetlenia głównego, możemy wykorzystać oświetlenie meblowe do subtelnego oświetlenia kuchni, szczególnie na przyjęciach.

Akcesoria meblowe takie jak np. oświetlenie meblowe znaleźć można w dowolnym markecie. Szeroki wybór towarów, wzorów, barw światła – sprawia, że można znaleźć dla siebie coś unikalnego. Także złożenie oświetlenia nie wymaga profesjonalnej wiedzy, dlatego jeżeli jeszcze go nie wykonaliśmy – warto pomyśleć nad takim zakupem.

Oświetlenie meblowe instaluje się poprzez wmontowanie w spód górnych mebli oprawek, w jakie wkręca się żarówki świetlówki, halogenowe bądź LED’owe. Halogeny cechują się tym, że dostarczają naturalny, ciepły blask. Wyczerpują one mniej energii niż tradycyjna żarówka, są więc energooszczędne. Świetlówki, czyli fluorescencyjne żarówki do wydzielania oświetlenia wykorzystują luminofor. Świetlówki wytwarzają nieznaczną ilość ciepła, są energooszczędne i w wyższym stopniu skuteczne niż zwykła żarówka, charakteryzują się również dłuższą żywotnością. Dzięki nim możemy otrzymać światło bez cienia, co nie jest możliwe przy żarówkach tradycyjnych. Żarówki LED’owe, innymi słowy diodowe, są dużo bardziej wytrzymałe w zestawieniu z tradycyjnymi żarówkami żarowymi, nie nagrzewają się, zaś Opłaty za eksploatację są dużo niższe – lecz ich cena jest wysoka.
Warto skonfrontować szczegółowo poszczególne żarówki, z kolei wybrać właściwą oprawę – aby można było radować się z subtelnego oświetlenia meblowego.

Unknown source