Rodzice dzieci w wieku szkolnym, jacy nie mogą wysłać swoich pociech na cale wakacje gdzieś za miasto, stale głowią się, jak zorganizować maluchowi czas, żeby się nie nudził w domu, a równocześnie miał co opowiadać kolegom ze szkoły. Podsuwamy parę propozycji na rozrywki dla dzieci.

W największym stopniu wytęsknionym oraz najchętniej odwiedzanym przez maluchy miejscem jest wesołe miasteczko. Jeżeli w naszym mieście jest chociażby mały lunapark, możemy być pewni, że dziecko będzie chciało go w wakacje odwiedzić. Pozwólmy mu na to, dajmy mu szansę pojeździć na karuzelach i kolejce górskiej, przestraszyć się w Zamku Duchów. To wielkie atrakcje, szczególnie dla małych dzieci. Taki dzień nasza pociecha będzie długo wspominać.

Inna lubiana przez dzieci zabawa to kino. Co roku w wakacje producenci oraz dystrybutorzy przygotowują nam jakieś premiery z myślą o najmłodszych widzach. W tym roku jest to trzecia część filmu Madagaskar. Ale mamy prawo również obejrzeć Madagaskar 3 online czyli bez wychodzenia z domu, na ekranie komputera. w ten sposób oszczędzimy nie tylko na biletach, ale również na popcornie oraz napojach, jakie musielibyśmy dziecku nabyć w kinie.

Gdy już obejrzymy Madagaskar 3 online oraz wszelkie obrazy filmowe dla dzieci, jakie można zobaczyć w sieci, warto pomyśleć nad jakimś czynnym spędzaniem czasu w wakacje. Doskonałym pomysłem jest rower – eskapady rowerowe z rodzicami sprawiają dzieciom wiele frajdy. Wolno zaplanować jakąś daleką trasę całodniowej wyprawy, żeby dziecko przeżyło fajną przygodę.

Maluchy nie lubią nudy, w następstwie tego atrakcje wakacyjne, jakie możemy zaserwować dziecku w mieście odpowiednio jest przeplatać oraz urozmaicać. Jednego dnia wycieczka do cichego lasu, drugiego – na zatłoczony basen, a trzeciego – relaks w domu przy grach planszowych. Ważne jest, ażeby spędzać z dzieckiem możliwie najwięcej czasu, czy to popołudniami czy w weekendy. Nasze dziecko nie powinno czuć, że ma gorsze wakacje od równolatków, jacy spędzają lato z dziadkami czy rodzicami na wyjazdach. Wówczas wróci do szkoły szczęśliwe i będzie miało co opowiadać kolegom.

Unknown source

 

Dodaj komentarz