Cienkie, barwne, zwiewne czy raczej jednolite, zwykłe lecz uniwersalne? Dobór odpowiedniej sukni na wesele organizowane latem może przyprawić o ból głowy niejedną z nas. W związku z tym podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując letnią, ale właściwą sukienkę wieczorową.

– Wesele, jubileusz, bankiet, chrzest – latem mamy wiele okazji do tego, aby ubrać nadzwyczajną, elegancką sukienkę wieczorową. Aczkolwiek warto pamiętać, że nie każda kreacja będzie odpowiedni do tej pory roku. Z pewnością bardziej wygodnie będziemy czuły się w cienkich i zwiewnych tkaninach, które pozwolą nam czerpać satysfakcję z gorącego, letniego wieczoru – uważa Marta Łubnicka, pracująca w jednej z firm sprzedających modne suknie wieczorowe.

Podstawową kwestią, na jaką należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę to materiał, z jakiego jest uszyta. Latem rządzą te lekkie, zwiewne, komfortowe – jak szyfon, bądź organza, czy jedwab. Natomiast Reprezentantka firmy odradza satynę. To materiały, które nie sprawdzają się latem, ponieważ powodują dyskomfort, w związku z tym polecane są na jesień i karnawał.

Odczuwalne wysokie temperatury, utrzymujące się często nawet do późnych godzin nocnych oraz słoneczna pogoda sprzyjają obnażaniu większych, niż zwykle partii ciała.

Ochoczo odsłaniamy dekolt, plecy, eksponujemy ramiona. Lato to kapitalna motywacja i często jedyna taka okazja w roku, żeby prezentować się elegancko, zjawiskowo a jednocześnie zaakcentować nieco więcej kobiecych atutów niż przeciętnie – dodaje.

Wśród letnich kreacji, które można odnaleźć w wyjątkowych propozycjach wszystkich projektantów pracujących dla naszej firmy przeważają soczyste, i przede wszystkim płowe kolory.

– Głęboka zieleń, słoneczny żółty, soczysta pomarańcz – wybór odcienia to sprawa niezmiernie indywidualna i podyktowana osobistymi preferencjami oraz gustem. Jednak jedno jest murowane, wakacje to szczególny czas, gdy możemy zdecydować się na radosne odcienie, a równocześnie zachować poprawny dla wieczorowej sukienki szlachetny styl oraz formę – deklaruje ekspert.

Ponadto, pośród wakacyjnych modeli wieczorowych kreacji w wielu przypadkach można znaleźć sukienki wieczorowe upiększone fantazyjnymi nadrukami. Wśród nich dominują z reguły motywy kwiatowe, bezpośrednio nawiązujące do przyrody lub wymyślne, delikatne wzory natchnione kulturą dalekiego wschodu lub obecną awangardą, pop-artem i abstrakcjonizmem.

Unknown source

 

Dodaj komentarz