Durszlak jest niezbędnym elementem każdego domu. To gadżet, który w znacznym stopniu ułatwia gotowanie. Jednak jak wiadomo przeróżni producenci na rynek wprowadzają, co raz to większe nowości. Choć atutem jest tak duża możliwość wyboru to z czasem jednak przeradza się ona w nie lada kłopot, który jest związany z tym, co najlepiej wybrać.

Na jakie gabaryty, zatem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim najbardziej istotną rzeczą jest to, z czego wykonany jest ten gadżet. Bowiem istnieją ich dwa rodzaje. Jedne wykonywane są z metalu, drugie zaś z plastiku.

Oczywiście bez żadnych wątpliwości możemy zadecydować, że pierwszy z nich jest znacznie wytrzymalszy oraz z całą pewnością posłuży nam przez dłuższy czas. Alenie oznacza to, że plastikowy nie nadaje się do niczego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osoby samotnej, która gotuje w niewielkich ilościach, a zatem durszlak nie będzie narażony na duży ciężar.  To także idealna alternatywa na wypłukanie truskawek czy też czereśni. Jak widać i plastikowe durszlaki mają bardzo wiele zastosowań. Jest to oczywiście bardzo ważne, ale jak możemy się domyślać nie jest to jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Durszlaki w swojej konstrukcji posiadają także uchwyty. Najlepszym wyborem są te, które posiadają ich parę i wyglądają niczym garnek. Jest to znacznie łatwiejsze w użytkowaniu niż takie, które posiadają jedną, długą rączkę. Również w ten sposób można go umieścić na garnku, gdzie będzie się utrzymywał tymi oto uchwytami o jego brzegi.

Elementem, który powinien posiadać dobry durszlak bez wątpienia jest tak zwana nóżka. Jest to podwyższenie, dzięki któremu możemy zachować większą higienę. W tym przypadku nie ma on styczności ani produkt, który się w nim znajduje z płytą zlewu. Wybierając jakikolwiek cedzak do swojej kuchni naprawdę warto zwrócić uwagę na te gabaryty. To nie tylko wygoda korzystania z nich, ale także bezpieczeństwo przed ewentualnym przedostaniem się zarazków czy też drobnoustrojów do naszego jedzenia.

Unknown source

 

Dodaj komentarz