Jeśli zajmujesz się wnętrzami zawodowo, jesteś dekoratorem albo pośrednikiem obrotu nieruchomości, który próbuje uatrakcyjnić sprzedawane miejsce, jeśli jesteś znudzony swoim własnym mieszkaniem, a niewielkim kosztem pragniesz jakoś je zmienić, nie musisz dokonywać gruntownego remontu. Inspiracje możesz czerpać z magazynów wnętrzarskich, serwisów społecznościowych oraz z własnej inwencji twórczej. Oto kilka prostych pomysłów:

  • Zmień ustawienie mebli – to naprawdę odmieni dane pomieszczenie, może sprawić, że wyda się bardziej lub mniej przestronne, może nawet zmienić postrzeganie kształtu pomieszczenia, światło będzie inaczej padać na dane przedmioty, zmienią się strefy wydzielone w danym pomieszczeniu.
  • Wymień dodatki – powieś na ścianach nowe obrazki lub grafiki, zmień wazony i figurki poustawiane na regałach, ułóż na nowo książki na półkach (jeśli do tej pory leżały posegregowane tytułami i gatunkami, ułóż je teraz np. kolorami okładek). Świetnie sprawdzą się też różne naklejki na ściany i fototapety, które po wielu latach kojarzenia się nie najlepiej, wracają do łask.
  • Kwiaty – te, które masz przesadź do innych doniczek, zmień ich kolory, kształty, zabaw się fakturą. Jeśli masz mało kwiatów – kup więcej, dodadzą pomieszczeniu “życia”.
  • Zmień oświetlenie – nie chodzi tu tylko o moc żarówki i barwę światła, ale w większym stopniu znaczenie ma zmiana klosza, na oryginalny, nawet wykonany samemu, albo, idąc o krok dalej, inwestycja w oświetlenie podłogowe.
  • Nowe uchwyty w starych meblach – to niewielki koszt a sprawi, że mebel będzie wyglądał nieco inaczej.
  • Dywan – puszysty dywan sprawi wrażenie, że pomieszczenie jest bardziej przytulne, brak dywanu – optycznie powiększa powierzchnię podłogi.
  • Postaw na kolor i wzór – jeśli masz czas i ochotę, możesz pomalować ściany na nowy kolor, łatwiej jednak sięgnąć po kolorowe tkaniny – poduszki, koce pozornie niedbale rzucone na kanapę, powieś nowe rolety, zasłony i firany.

Jak firany mogą odmienić wystrój?

Wszystko zależy od naszej pomysłowości, od typu pomieszczenia które chcemy odmienić, od wspólnego mianownika jaki ma nasz wystrój. Firany gładkie idealnie sprawdzą się w przestrzeni, w których dużo się dzieje na ścianach i meblach, gdzie królują wzory i kolory. Nie odwracają od tego uwagi i nie czynią całego designu przytłaczającym. Firany haftowane będą świetnie wyglądać we wnętrzach nieco folkowych lub staromodnych, mogą stanowić dodatkową ozdobę, delikatną i gustowną. Firany wzorzyste wpasują się w pokoje o stonowanych kolorach ścian. Dobór pod względem kolorystycznym też ma duże znaczenie, by przestrzeń wyglądała harmonijnie i estetycznie.

Jest wiele sklepów oferujących dodatki do naszych mieszkań, zarówno stacjonarnie jak internetowo, popularnością cieszą się również targi staroci, internetowe platformy handlowe, wybór jest szeroki. Tekstylia domowe warto jednak kupować w sprawdzonych sklepach, które zapewniają wysoką jakość swoich produktów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz