W czasie wyposażania nowego domu bądź mieszkania istotnym elementem jest odpowiednie umeblowanie pokoju dziecięcego. Meble do pokoju dziecka bądź dzieci powinny być funkcjonalne, bezpieczne oraz przypadające do gustu najmłodszym. Dobierając akcesoria meblowe należy oczywiście kierować się wiekiem oraz preferencjami swojego potomstwa.

Pokój dla dziecka?

W przypadku pokoju dla niemowlaka ważnym elementem jest dobór właściwego łóżeczka dziecięcego. Zaś wyposażając pokój dziecka w wieku szkolnym szczególną uwagę należy poświęcić meblom takim jak biurka dziecięce, krzesła obrotowe oraz regały na książki. Niezależnie od wieku dziecka potrzebne są podstawowe akcesoria meblowe, czyli szafy na ubrania, mniejsze szafki bądź krzesła. Opcjonalnie w pokoju dziecka może znaleźć się również pufa, sofa czy komoda.

Oprócz doboru mebli do pokoju dziecięcego kluczowe jest także odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. W pokoju powinno znaleźć się miejsce zarówno do odpoczynku, nauki, jak i zabawy. Pokój dziecięcy powinien być miejscem bezpiecznym, spokojnym, ale też atrakcyjnym. Warto wysłuchać jakie oczekiwania co do nowego pokoju ma dziecko, które będzie w nim mieszkać. Jego opinia niezwykle istotna jest np. przy doborze koloru ścian. Barwę, wielkość oraz styl mebli oraz ogólny styl pomieszczenia można dopasować też do innych przestrzeni w mieszkaniu.

Jak widać wyposażenie pokoju dla dziecka to wyzwanie przy planowaniu nowego mieszkania.

Generuje ono również dodatkowe koszty. Warto zadbać o to aby meble do pokoju dziecięcego były dobrej jakości, ale przy tym w rozsądnej cenie. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że akcesoria meblowe takie jak łóżeczko dla małego dziecka bądź biurko dziecięce służyć będą jedynie przez stosunkowo niedługi okres czasu. Oczywiście meble, z których wyrosło już dziecko można później wystawić na sprzedaż w serwisie internetowym lub oddać rodzinie czy znajomym. Przy planowaniu wystroju tak istotnego pomieszczenia warto też inspirować się propozycjami znajdującymi się w różnego typu katalogach i w serwisach internetowych. Urządzanie pokoju dla dziecka i wybór mebli jest również ciekawym doświadczeniem i formą rozrywki, np. dla osób zainteresowanych dekoracją wnętrz.

Unknown source

 

Dodaj komentarz