Piękno fortepianów i pianin potrafi przykuć na długo wzrok każdego przechodzącego człowieka. Lakierowana powierzchnia odbijająca światło niczym najczystsze lustro, białe klawisze odcinające się na tle czarnego pudła. I ta smukła powierzchnia, która skrywa najczystsze dźwięki. Gra na fortepianie jest spełnieniem marzeń wielu pianistów. Lecz transport pianin jest za to koszmarem dla każdej firmy spedycyjnej, która będzie podejmowała się tego zadania.

Transport pianin w Łodzi jest szczególnie częsty jak na duże miasto. Nie powinno to dziwić – rodowe gniazdo Artura Rubinsteina, genialnego pianisty; filharmonia łódzka i koncerty fortepianowe – to wszystko pięknie wpisuje się w kulturę muzyki klasycznej Łodzi. Nic zatem dziwnego, że transport pianin jest tutaj równie częsty, co zmiany kadrowe w reprezentacji piłki nożnej.

Transport pianin i logistyka

Do przeprowadzek zazwyczaj zabieramy się sami. Ewentualnie wypożyczamy przyczepę do załadowania mebli albo prosimy przyjaciół o pomoc.  Zazwyczaj to wystarcza do transportu.

Gdy potrzebujemy przewieźć większe rzeczy, jak lodówki czy kanapy i regały, zatrudniamy firmę przeprowadzkową. Ekipa logistyczna zapakuje większość rzeczy do swoich ciężarówek i przewiezie bezpiecznie na nowe miejsce.

Tymczasem niewielu jest ludzi, którzy na własną rękę wykonają transport pianin Łódź, która posiada dalej sporo pianistów, staje się cennym miejscem pozyskania klientów dla firm logistycznych. Niemniej nie każda jest w stanie dokonać tego manewru. Obecnie nie siła mięśni sprawia, że transport pianin jest możliwy do przeprowadzenia. Brutalna siła w kontakcie z delikatnym fortepianem czy pianinem może bardziej zaszkodzić temu instrumentowi, niż pomóc w czasie przeprowadzki. Dlatego dobra ekipa stosuje szereg narzędzi do transportu.

Narzędzia do transportu pianin

Do podjęcia się transportu czy to fortepianu, czy też pianina, zatrudnia się najczęściej ekipę z firmy przeprowadzkowej. Dlaczego nie kuriera albo firmę spedycyjną? Ponieważ częstokrotnie nie świadczą oni usług znoszenia i wnoszenia mebli czy towarów. Dodatkowo nie posiadają niejednokrotnie narzędzi przewidzianych do przeprowadzenia transportu pianina.

Łódź, dla przykładu, jest miastem kamienic. Częstokrotnie w takich właśnie miejscach znajdują się pianina, które mają być przewiezione do nowego miejsca. Korytarze są ciasne, a windy najczęściej brak. W jaki sposób ekipa zabiera się do pracy nad transportem pianina?

Do dyspozycji ma kilka narzędzi pozwalających na przeprowadzenie tej operacji:

  • Wózki transportowe – pozwolą na przewiezienie nawet fortepianu bez uszkodzenia podłogi. Przy okazji znacznie łatwiej lawirować dzięki nim w pomieszczeniach.
  • Sanki fortepianowe – dzięki nim ochrona spodu fortepianu jest na najwyższym poziomie. Koniec ze stłuczeniami i zarysowaniami pudła!
  • Pasy transportowe – pozwalają na przenoszenie pianina po klatce schodowej, a także w razie potrzeby pozwolą na podwieszenie fortepianu do dźwigu.

Dzięki takiemu sprzętowi, dla wprawionej i doświadczonej ekipy nie powinien być trudny żaden transport pianin. I Łódź, nawet tak ciasne miasto, nie będzie wyzwaniem.

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz