Oszczędne i skromne życie dla wielu Polaków jest jedyną szansą na zachowanie płynności finansowej. Comiesięczne zarobki większej części społeczeństwa nie zachwycają, a nadal istnieje znaczny procent osób, które żyją poniższej średniego poziomu. Nic więc dziwnego, że nie każdy zainteresowany jest inwestowaniem i oszczędzaniem pieniędzy.

Gdy gotówki brakuje nawet na podstawowe potrzeby nikt nie myśli o odkładaniu na „czarną godzinę”. Okazuje się jednak, że nawet w sytuacji, gdy nie możemy pochwalić się wysokimi przychodami, warto jest zainteresować się opcjami inwestycyjnymi. Wystarczy, że będziemy odkładać kilkadziesiąt złotych miesięcznie za pośrednictwem lokaty czy rachunku oszczędnościowego, by tak zgromadzone środki mogły pełnić funkcję awaryjnego funduszu. To właśnie średnio zamożni ludzie stają w obliczu największych problemów, gdy nagle okazuje się, że pieniądze potrzebne są na dosłownie „ w tej chwili”.

Lokata bankowa, zwłaszcza ta odnawialna to idealne wyjście w sytuacji, gdy boimy się, że losowe zdarzenie może zaburzyć naszą płynność finansową. Wiele osób, takie pragmatyczne inwestowanie uchroni od potrzeby zaciągania kredytów i pożyczek, które jak wiadomo potrafią na długie lata uzależnić od banków i instytucji kredytowych.

Spirala długów to jedno z największych zagrożeń dla rodzin, dlatego każdy rozsądny człowiek powinien zawczasu zadbać o swoje finanse i odłożyć chociażby minimalną kwotę, aby w przyszłości nie borykać się z większymi problemami. Nawet jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, środki z lokaty przydadzą się w każdym domu. Choć zyski uzyskiwane w ten sposób nie należą do największych, to mogą być przeznaczone na zakup świątecznych prezentów, wakacyjny wyjazd czy kurs zawodowy, co wiąże się z poprawieniem jakości życia. Lokatę można również założyć osobie małoletniej, co może w przyszłości odciążyć rodziców z kosztów związanych z edukacją, zwłaszcza gdy pociecha planuje wybrać się na studia, które choć w teorii darmowe, potrafią kosztować naprawdę sporo.

Wszystkie osoby zainteresowane bezpiecznym lokowaniem oszczędności powinni zapoznać się zestawieniem warunków jakim jest ranking lokat. To proste i jasno sformułowane porównanie, dzięki któremu mamy szansę dopasować ofertę do naszych potrzeb. Takie informacje dostępne są zarówno u doradców inwestycyjnych jak i w internecie. Zapoznanie się z nimi nie wymaga, żadnej wiedzy ani doświadczenia a jedynie zdroworozsądkowego podejścia i zdolności przeprowadzenia prostych działań matematycznych, które pozwolą wyliczyć np. zysk jaki gwarantuje nam oprocentowanie lokaty.

Unknown source

 

Dodaj komentarz