Błonnik uważany jest za złoty środek na wiele różnych schorzeń związanych głownie z pracą układu pokarmowego. Jest on znany głównie jako element skutecznej diety – bez przerwy specjaliści powtarzają nam, jak niezwykle ważną rolę odgrywa on podczas chudnięcia.

Jednak mimo tych wszystkich zalet – błonnik pokarmowy jest coraz rzadziej obecny w naszej codziennej diecie. Sposób, w jaki się teraz produkuje żywność i w jaki sposób przyrządzamy  ją w domu – przeważnie niszczy naturalny błonnik zawarty w pożywieniu. To wszystko sprawia, że (jeśli chcemy zachować zdrowie i równowagę w organizmie) – potrzebujemy korzystać z suplementów zawierających błonnik.

Jest coraz większa ilość takich suplementów na rynku. Czasami trudno jest się zdecydować, który z nich faktycznie przyniesie najlepsze efekty dla naszego organizmu. Zanim zaczniemy stosować, któryś z tych suplementów – warto przemyśleć, co będzie dla nas najbardziej zdrowe.

Pierwszą zasadą, którą ja osobiście się kieruję jest przekonanie, że najlepsze dla mojego ciała jest to, co jest naturalne. Jeśli tylko mogę – unikam wszystkiego, co nie powstało naturalnie, ale tylko dzięki pracy chemika w jakimś sterylnym laboratorium.

Błonnik jest przecież substancją, który występuje w naturze – po co miałabym zatruwać swoje ciała jakimś jego sztucznym odpowiednikiem, który z naturą nie ma wiele wspólnego? Co ciekawe – błonnik naturalny jest o wiele tańszy, od jego chemicznych odpowiedników. Jeśli zatem nie przekonuje Cię argument zdrowotny, może przekonać Cię ten finansowy.

Faktycznie – naturalny błonnik przeważnie nie jest reklamowany, ani nie ma kolorowych, pięknych opakowań. Jest jednak najzdrowszą alternatywą dla Ciebie i Twojego układu pokarmowego, Skorzystaj zatem z niego.

Unknown source

 

Dodaj komentarz