Styl mieszkania powinien być jak najlepiej przemyślany. Poszczególne fragmenty muszą do siebie perfekcyjnie pasować. Dopiero wtedy stworzą spójną i estetyczną całość. Jednak nie musi to oznaczać trzymania się jednego klimatu i znacznego ograniczania możliwości w trakcie zakupów. Można mieszać ze sobą rozmaite nurty w wystroju wnętrz. Wystarczy wykonywać to umiejętnie i świadomie decydować się na rzeczowe zestawienia. Meble loftowe mogą prezentować się doskonale nawet w nieco bardziej standardowych i stonowanych kolorystycznie przestrzeniach.

Dobrym wyjściem jest pomalowanie ścian na biało. W ten sposób zyskuje się neutralne tło dla wszystkich fragmentów wystroju. Daje to znacznie większe możliwości kreowania klimatu danego pomieszczenia. Jednocześnie warto też dokładnie zastanowić się nad barwami wszystkich rzeczy jakie znajdą się w danym miejscu. Nie należy przesadzać z ilością wykorzystywanych odcieni. Minimalizm jest tu wskazany. Najlepszą możliwością może okazać się wprowadzenie jednego koloru jako wyrazistego akcentu. Może wtedy służyć jako element łączący meble w różnym stylu. Lampiony skandynawskie sprawdzą się nawet w bardzo nowoczesnych przestrzeniach. Są dość proste i nie będą w żaden sposób dominować. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w mieszkaniu. W ten sposób można dodać odrobinę domowego ciepła do wystroju i sprawić, że pokoje będą bardziej przytulne. Wpłynie to na późniejszy komfort przebywania w nich. Dla lepszego efektu można sięgnąć również po dywaniki.

W szczególności warto umieścić je w sypialni, aby stworzyć poczucie bezpieczeństwa i stworzyć przestrzeń idealną do odpoczynku. Łącząc to z puszystymi nakryciami na łóżko można uzyskać wyjątkowy efekt. Szczególnie jeśli dobierze się wszystkie elementy w tej samej tonacji. Szafy industrialne mogą być perfekcyjnym przełamaniem typowo domowego ciepła. Nadadzą odrobiny charakteru całej przestrzeni. Szczególnie jeśli będą jedynym wyróżniającym się akcentem. Co więcej są bardzo praktyczne i pojemne. Warto zwrócić na to uwagę i spróbować wkomponować je w swój projekt. Można w ten sposób zyskać dużo miejsca do przechowywania posiadanych rzeczy oraz co więcej urozmaicić wystrój. Mimo wszystko nie można zapominać tu o spójnej kolorystyce.

Unknown source

 

Dodaj komentarz