Jadąc w trasę, musimy niestety liczyć się z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Brawura kierowców, nie raz nie dwa doprowadza do kolizji, które mogą zakończyć się niezwykle przykrymi konsekwencjami. Nie warto, jest spieszyć się i usilnie wyprzedzać nieco zbyt wolno jadące auta, jedynie po to, aby być w domu te pięć minut wcześniej. To pięć minut nas nie zbawi, a może uratować nam bądź też innemu kierowcy zdrowie, bądź nawet życie. Pora zimowa oraz opady śniegu także mogą być przyczyną potencjalnych wypadków. Tym bardziej ważne jest, aby zdjąć nogę z gazu i nie spieszyć się zanadto.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno

Naturalnie prócz drastycznych w skutkach wypadków zdarzają się też i takie, na które zwyczajnie nie mamy wpływu. Samochody, to maszyny, które są wadliwe oraz które się zużywają. Właściwe coroczne wizyty u mechanika oraz dbanie o przeglądy powinny w znacznym stopniu zniwelować potencjalne usterki. Niestety jednak nie eliminują ich całkowicie. Stale może zdarzyć się sytuacja, w której coś się popsuje. Sytuacja, w której gwałtownie zauważymy wyciek oleju, czy też awarię hamulców. Nie można bagatelizować takich rzeczy oraz odkładać wizytę u mechanika na później. Takie awarie, także mogą skończyć się wizytą w szpitalu oraz utratą zdrowia bądź życia. Zdarza się także niejednokrotnie, że nagle podczas jazdy zauważymy usterkę, która uniemożliwi nam podjęcie dalszej podróży. I co wtedy? Dla wielu z nas będzie to sytuacja niezwykle stresująca. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najprostszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej. Pomoc drogowa zajmie się bezpiecznym przetransportowaniem pojazdu w właściwe miejsce, które nie będzie zagrażać innym kierowcom lub nawet na naszą posesję. Pomoc drogową wzywamy nie tylko w momencie, kiedy nasze auto zostało unieruchomione przez usterkę. W przypadku kolizji bądź wypadku także powinniśmy po nią zadzwonić.

Holowanie jest jednym z głównych zadań pomocy drogowej

Każdy zespół pomocy drogowej posiada lawetę. Laweta to samochód bądź platforma, która służy załadunkowi niesprawnych aut. To dzięki niej możliwe jest przetransportowanie uszkodzonego lub unieruchomionego auta do najbliższego warsztatu mechanicznego. Pomoc drogowa pracuje całą dobę i znajduje się niemal w każdym mieście. Możemy na nią liczyć o każdej porze dnia oraz nocy. Koszty takiej pomocy są bardzo zróżnicowane. W dużej mierze zależą od rodzaju pomocy udzielonej przez te służby, ale także od ilości kilometrów bądź też od czasu trwania danej interwencji i przewozu samochodu.

Unknown source

 

Dodaj komentarz