Handel i sztuka podążają wiernie ramię w ramię od bardzo dawna.Już w epoce kamienia łupanego tworzone były dzieła sztuki oraz inne dzieła kultury, tak zwane artefakty. Prawie wszystko wytwarzane przez człowieka pierwotnego pełniło praktyczne funkcje. Na przykład wytwarzane były narzędzia do pracy na roli czy służące do na przykład wycinki drewna, człowiek jako istota rozumna lubił patrzeć i korzystać z przedmiotów ładnie wyglądających.

Również dzisiaj sprawia nam przyjemność korzystanie z ładnie wykończonych i ozdobionych narzędzi chociażby w kuchni korzystamy z ładnie zdobionych sztućców, kubków czy garnków. Częstotliwość oraz jakość tworzonych dzieł kultury uległo zwiększeniu po zmianie trybu życia przez człowieka. Dotychczas prowadził on koczowniczy tryb życia, który wiązał się z trudnieniem się myślistwem oraz zbieractwem. Teraz człowiek się osiedlił w jednym miejscu, to znaczy, że prowadzi osiadły tryb życia, myślistwo zamienił na hodowle zwierząt, a zbieractwo na uprawę roli. Sztuka uległa znacznemu rozwojowi w formie oraz treści. Człowiek pierwotny tworzył głównie malunki naskalne, a po zmianie trybu życia tworzono naczynia gliniane, które przyozdabiano malunkami przedstawiającymi najróżniejsze scenki rodzajowe. Tworzono rzeźby przedstawiające bóstwa, ludzi lub zwierzęta. Istoty, którym poświęcano dane dzieło sztuki miały blisko związek z kulturą twórcy. Niewielkiej zmianie uległo to w starożytnej Grecji, gdzie tworzone rzeźby nie tylko przedstawiały bogów, ale i też zwykłych ludzi, którymi starożytni Grecy się fascynowali, a dokładniej mówiąc fascynowali się pięknem ludzkiego ciała. Obecnie człowiek jest niezwykle kreatywny i rządny zarobków w bardzo wysokich sumach pieniędzy. Wpadł na pomysł, aby prowadzić skup staroci, na które ostatnio popyt jest bardzo duży. Ludzie fascynują się starą sztuką, a poza tym posiadanie antyków w domu jest wyznacznikiem pozycji społecznej oraz zamożności.

Skup antyków jest najlepszym miejscem na znalezienie pięknych antyków, którymi są nie tylko obrazy, ale też stoły, krzesła, sofy czy nawet stare rękopisy. Antykwariat jest zbiorowiskiem wszystkich staroci czy antyków o jakich tylko marzymy. Poza zakupami w  antykwariatach sami możemy sprzedaż tam jakąś rzecz, której nie potrzebujemy, a na pewno dodatkowa gotówka się przyda.

Unknown source

 

Dodaj komentarz