Samochody, które posiadają silnik diesla działają zazwyczaj bez zastrzeżeń. Jednak gdy coś się psuje to najczęściej spotykaną usterką i częściami, które trzeba wymieniać są pompowtryskiwacze oraz naprawa wtryskiwaczy. Oczywiście, tego typu wymiany i naprawy są zazwyczaj kosztowne i mogą okazać się przykrą niespodzianką dla kierowcy. Jednakże wymiana i naprawa są wskazane, jednakże nie zawsze naprawa jest opłacalna, więc większość osób zastanawia się nad wymianą.

Główną przyczyną awarii jakiej ulegają pompowtryskiwacze jest bardzo niska jakość paliwa, wady fabryczne, a także ich różnego rodzaju usterki mechaniczne i elektroniczne. W większości starszych modeli samochodów naprawa wtryskiwaczy jest możliwa, niestety w nowocześniejszych autach konieczna jest wymiana na nowe, ponieważ byłoby to bardzo drogie. Możliwa będzie również regeneracja wtryskiwaczy przez autoryzowany serwis. Naprawa wtryskiwaczy łączy się z oszczędnościami ponieważ koszt wymiany jednego wtryskiwacza to, w zależności od silnika około 1000 złotych lub więcej, więc może być to całkiem sporym wydatkiem, który może nadwyrężyć domowy budżet. Naprawa uszkodzonych wtryskiwaczy zawsze powinna być dokonywana w autoryzowanej stacji obsługi. To samo tyczy się ich regeneracji, ponieważ naprawa wtryskiwaczy wymaga precyzji, wiedzy, doświadczenia i sterylnych warunkach, aby znowu w szybkim czasie nie doszło do awarii. Dobra stacja obsługi powinna bazować tylko na oryginalnych częściach. Najlepiej aby stacja obsługi dokonująca napraw wtryskiwaczy zajmowała się właśnie tą, raczej wąską działalnością. Możemy wtedy liczyć na profesjonalną naprawę wtryskiwaczy.

Bardzo istotne dla pracy wtryskiwaczy są: czystość i płaskość czoła korpusu rozpylacza oraz czystość i płaskość czół przekładki dlatego naprawa wtryskiwaczy i pompowtryskiwacze powinna być dokonywana w sterylnych warunkach. Należy zwrócić szczególną uwagę na czystość w stacji obsługi lub u mechanika. Ważne są również urządzenia pomiarowe i testowe, jak również doświadczenie osób dokonujących naprawy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz