Fotele dla graczy są coraz to popularniejsze. Jeżeli spędziłeś trochę czasu na oglądaniu e-sportów, streamerów Twitcha lub jakichkolwiek grach w ciągu ostatnich kilku lat, prawdopodobnie dobrze znasz znajomą wizję tych elementów sprzętu dla graczy. Jeżeli czytasz ten przewodnik, prawdopodobnie zastanawiasz się nad zainwestowaniem w fotel do gier.

Ale w obliczu eksplozji opcji do wyboru, jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy? Ten przewodnik nieco ułatwi Ci decyzję o zakupie, dzięki wglądowi w niektóre z największych elementów, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję zakupu.

Jeśli chodzi o wybór fotela do gier, najważniejsza jest wygoda – w końcu nie chcesz, żeby Twoje plecy oraz szyja skurczyły się w trakcie maratońskich sesji grania. Będziesz także potrzebował funkcji, które zapobiegną rozwijaniu się jakiegokolwiek chronicznego bólu od zwykłego czerpania radości z hobby. Wygodny fotel do grania z pewnością umili Ci chwile zegnane przed komputerem.

Tu właśnie wkracza ergonomia. Ergonomia to podstawowa zasada projektowania produktów uwzględniająca fizjologię oraz psychologię człowieka. W przypadku krzeseł do gier oznacza to projektowanie krzeseł w celu zwiększenia komfortu i utrzymania dobrego samopoczucia fizycznego. Większość krzeseł do gier zawiera ergonomiczne funkcje w różnym stopniu: regulowane podłokietniki, podkładki podparcia lędźwi i zagłówki to jedynie niektóre z funkcji, które pomagają utrzymać idealną postawę i idealny komfort podczas długiego siedzenia.

Mnóstwo krzeseł do gier ma podłokietniki z regulacją w wielu kierunkach, a niektóre z poduszkami i poduszkami, które zmniejszają nacisk, zazwyczaj w postaci podparcia lędźwiowego oraz poduszek pod głowę / szyję. Podparcie lędźwi ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu krótkotrwałym oraz przewlekłym bólom pleców; poduszki lędźwiowe opierają się o kość pleców i zachowują naturalną krzywiznę kręgosłupa, sprzyjając dobrej postawie i krążeniu oraz minimalizując obciążenie kręgosłupa. Tymczasem zagłówki oraz poduszki pod głowę wspierają głowę i szyję, zmniejszając napięcie u tych, którzy chcą się zrelaksować podczas gry.

Komfort nie jest jedynym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji o zakupie fotela do gier. Właściwe materiały mogą czasami mieć kluczowy wpływ na stworzenie wysokiej jakości krzesła.

Unknown source

 

Dodaj komentarz