Zasłanianie okien, bądź szklanych ścianek kojarzy nam się z roletami bądź zasłonkami. Dzisiaj, coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju folie okienne. Co to tak właściwie jest, jakie są ich rodzaje i zastosowanie? Przeczytaj dalszą część tekstu by dowiedzieć się więcej.

Folie na nasze okna to nic innego jak materiał, który nałożony na powierzchnię, przyciemni pomieszczenie i ograniczy przejrzystość. Mają nie tylko zastosowanie w biurach ale i naszych domach bądź mieszkaniach. We wnętrzach folie mogą spełniać różne funkcje, takie jak dekoracyjne, ochronne i zapewniające prywatność. Do mieszkań najlepsze będą wzorzyste folie, dodadzą naszemu wnętrzu uroku oraz dopełnią jego styl. Folie te, nie tylko mają różne kolory ale i zróżnicowaną fakturę. Ochronne funkcje pełnią folie przeciwsłoneczne. Folie, które blokują promienie UV to doskonałe rozwiązanie, gdy ktoś z naszych bliskich musi ograniczyć kontakt z tym promieniowaniem, lub pracujemy w miejscu gdzie przez okno jesteśmy narażeni na długi kontakt ze światłem słonecznym. Folie na okna gwarantują nam też prywatność. Nie tylko w łazienkach czy szatniach ale i w biurach, w których są szklane ściany. Prace biurowe często wymagają skupienia, kiedy jesteśmy w pomieszczeniu zasłoniętym tą folią, praca powinna być przyjemniejsza. Jest jeszcze jedno, bardziej nowatorskie zastosowanie dla takich foli, to folia LCD. Folia ta dzięki zmianie napięcia, zmienia swą przejrzystość. To my, często jednym kliknięciem pilota, zadecydujemy kiedy nasze okno, z przejrzystego w mgnieniu oka zmieni się na mleczne. Ze względu na swoją cenę, klienci wielokrotnie decydują się na zamontowanie owej foli na drzwiach. Na małych bądź dużych powierzchniach folie LCD wyglądają zjawiskowo ze względu na szybką zmianę wyglądu.

Podsumowując, folie na okna bądź ścianki to bardzo właściwe rozwiązanie. Sklepy internetowe, i te stacjonarne oferują nam ogromny wybór tego produktu. Najprostsze sprawdzą się na oknach naszych domów, mieszkań i do zasłonięcia kabin prysznicowych. Założenie foli o większym formacie zostawmy specjalistom. Dla osób lubiących najnowsze technologie, są dostępne opisane wcześniej folie LCD. Przy projektowaniu wnętrz weźmy pod uwagę zakup foli okiennych i cieszmy się ich użytkowaniem.

Unknown source

 

3 Comments

 

Dodaj komentarz