Tradycyjne firany coraz częściej odchodzą do lamusa. Ich miejsce zastępują plisy, rolety rzymskie a nawet dedykowane folie, które są dyskretne a zarazem pełnią rolę dekoracyjną i zapewniają intymność. Aby folia na szyby była dobrze zaaplikowana, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim powierzchnia powinna być wolna od zanieczyszczeń, pyłków oraz dokładnie odtłuszczona. Technik przyklejania folii jest wiele, jednak dla osoby początkującej najlepszym wyborem może być klejenie na mokro.

Jak zamontować folię?

W tym celu już przygotowaną powierzchnię należy spryskać obficie wodą i przy pomocy rakli stopniowo dokładnie wygładzać powierzchnię folii. W internecie znaleźć można filmy instruktażowe, które krok po kroku opisują cały proces. Niezwykle ważne jest dokładne wygładzenie zaaplikowanej folii żeby pozbyć się pęcherzy powietrza, które będą szpeciły całość. Oczywiście gdy jednak się zgromadzi wystarczy delikatnie przekłuć obszar skalpelem lub igłą i wyrównać. Folia matowa na szyby występuje w wielu wzorach i odcieniach. Do wyboru są folie o różnej grubości. Oczywiście, aby była ona nieprzepuszczająca światła musi być jak najgrubsza.

Agencje reklamowe często oferują wykonanie reklamy na witrynę danego przedsiębiorstwa właśnie przy użyciu mlecznej folii. Aby znaleźć firmę, świadczącą tego typu usługi w swojej okolicy, wystarczy wpisać krótkie hasło w wyszukiwarkę. Po wpisaniu zagadnienia, na przykład folie okienne sklep w wynikach pojawią się propozycje pochodzące od lokalnych placówek i oferty portali internetowych. Agencje internetowe przygotowują dla swoich klientów towary według indywidualnego projektu i wysyłają na podany adres wraz ze szczegółową instrukcją montażu.

Ile to kosztuje?

Ceny bez profesjonalnego montażu są bardzo korzystne, jednak w przypadku braku praktyki z aplikacją folii warto zlecić wykonanie kompleksowej usługi doświadczonym specjalistom. Czas realizacji zlecenia nie przekracza najczęściej kilku dni roboczych. Wykonana usługa jest także objęta gwarancją na wypadek uszkodzenia bądź przedwczesnego odklejania się folii. Żeby zaaplikowana reklama była trwała należy przestrzegać kilku ważnych zasad podczas mycia szyb i używać do tego celu dedykowanych preparatów czyszczących.

Unknown source

 

Dodaj komentarz