Otóż to… ten nowy dokument jest pewnym przełomem w identyfikacji personalnej całej rzeczy akademickiej. Dziś elektroniczna legitymacja studencka, która zastąpiła tradycyjną identyfikację studentów w postaci składanej książeczki ze zdjęciem stała się plastikowym identyfikatorem, który każdy student nosi w swoim portfelu. Niczym nie odbiegająca swoją wielkością od dowodów osobistych czy kart bankomatowych elektroniczna legitymacja studencka jest kartą procesorową, posiadającą interfejs stykowy.

Wykonana z laminowanego materiału w technice offsetowej, zawierająca elementy zabezpieczające w formie stylizowanego ornamentu geometrycznego, godło państwowe oraz napis ,,legitymacja studencka” stała się niebywale wygodnym rozwiązaniem dla jej właścicieli. Nie zabiera bowiem ona zbyt dużo miejsca, a przechowując ją w swoim portfelu mamy pewność, że wszelkie niezbędne dokumenty są razem z nami. Już w gestii danej uczelni leży personalizacja takiej elektronicznej legitymacji tj. naniesienie zdjęcia jej posiadacza, imienia, nazwiska, peselu, adresu, nazwy uczelni, daty wydania dokumentu, numeru albumu, ale także kodu kreskowego. Takie dane, łącznie z datą ważności elektronicznej karty zapisywane są również w układzie scalonym dokumentu, a odczytują je specjalne urządzenia.

Ważność „zielonej karty” potwierdzają również hologramy, które umieszczane są w oznakowanych polach, co stanowi ułatwienie dla kontrolerów w komunikacji publicznej, ponieważ nie potrzebują oni specjalnych narzędzi, aby stwierdzić czy osoba legitymująca się taką kartą posiada status studenta uczelni.

Unknown source