Stres, anormalny sposób odżywiania się bądź przeciążanie organizmu są czynnikami, które oddziaływają na nieodzowność wprowadzenia uzupełniającego suplementowania wielu pierwiastków witaminowych. Jedną z substancji, jaką poleca się przyjmować pod postacią suplementów diety, jest także witamina B12.

Wiele ludzi nie zauważa tego, że witamina ta oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jest ona odpowiedzialna m.in. za wytwarzanie białek a także tłumi występowanie anemii. Jeszcze do niedawna nadrzędnym powodem pojawiania się niedokrwistości był niedobór żelaza. Niemniej jednak kwestia ta jest bardziej skomplikowana, bowiem brak witaminy B12 może powodować nie tylko problemy z niedokrwistością, lecz także mnóstwo innych, groźnych dla naszego zdrowia schorzeń.

Witamina B12 generalnie rzecz biorąc przyjmowana jest razem ze spożywanymi produktami, bowiem występuje w szczególności w mięsie, podrobach, rybach, ale również w nabiale. Może się zdarzyć jednakże, iż z uwagi na dietę, na przykład jarską, lub zwyczajnie niewłaściwe żywienie, dostarczanie tej witaminy do układu istotnie spada. Wówczas niezbędne jest wykorzystywanie jej pod postacią tabletek.

Poza tym osoby po pięćdziesiątym roku życia powinny poddawać się wspierającej suplementacji, gdyż w tym wieku umiejętność absorbowania witaminy B12 samoistnie zmniejsza się. W przypadku niedoboru tej witaminy w układzie specjalista może zalecić uzupełniające witaminowe zastrzyki, żeby w mgnieniu oka i skutecznie podwyższyć poziom witaminy B12 w układzie.

Unknown source

 

Dodaj komentarz