Praktycznie każda firma potrzebuje przeróżnego rodzaju etykiet, które mogłaby umieszczać chociażby na opakowaniach swoich produktów. W ich tworzeniu pomaga specjalistyczna forma druku, która przeznaczona jest naturalnie do drukowania etykiet, lecz też i paragonów. Chodzi tutaj o druk termiczny, wymagający zastosowania pewnych specjalnych narzędzi. Jednym z tych narzędzi okażą się na pewno taśmy termotransferowe, które wejdą w rolę specjalistycznego barwnika i pozwolą nanieść odpowiednie obrazy na karton lub zwykły papier.

Które taśmy wybrać?

Mają one zresztą aż trzy swoje podstawowe odmiany. Każda z nich potrafi zadziałać nieco inaczej oraz sprawdzić się w nieco innej sytuacji. Chyba najbardziej rozpowszechnione i najpopularniejsze wśród nich są taśmy woskowe. Ceni się je ogólnie rzecz biorąc za ich wysoką jakość, która sprawia, że jakość przygotowywanego wydruku też nie pozostawia mnóstwo do życzenia. Taśmy woskowe pozwalają na drukowanie m.in. napisów, kodów kreskowych, lecz też i różnego rodzaju grafik. Przeważnie są wykorzystywane przy produkcji tradycyjnych etykiet. Mają też jednak swoje wady, albowiem wykazują się dość niską wytrzymałością na ścieranie, co sprawia, że nie są jakoś super trwałe.

Być może lepszym wyborem będzie zatem żywiczna taśma termotransferowa. Ona natomiast odznacza się już lepszą jakością, albowiem jest w pełni odporna właśnie na ścieranie, jak również i nie reaguje na kontakt z przeróżnymi substancjami chemicznymi. Wyróżnia ją doskonała trwałość. Druk przygotowany przy użyciu taśmy żywicznej naprawdę trudno jakkolwiek zniszczyć, dzięki czemu charakteryzuje się on bardzo długą żywotnością. Taśmy te świetnie współpracują przy tym z różnego rodzaju urządzeniami.

A co wybrać?

Można ich używać do produkcji etykiet – także tych farmaceutycznych oraz medycznych, czyli bardziej wymagających. A jeśli tak połączyć dwa wymienione wcześniej produkty? W ten oto prosty sposób powstałyby taśmy woskowo-żywiczne, czyli wprost doskonały wybór dla większości klientów poszukujących jakościowych i jak najbardziej uniwersalnych taśm termotransferowych. Przygotowane z tych taśm etykiety termotransferowe pochwalą się i dobrą jakością, i właściwym wyglądem. A to jednakże ważne, by dbać o estetykę tego rodzaju towarów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz