Montaż mebli Europa obecnie znajduje się na podobnym pułapie cenowym w większości państw Unii Europejskiej. Spowodowane jest to bezpośrednio powstaniem wielu przedsiębiorstw oferujących międzynarodowe usługi transportowe na terenie państw należących do strefy Schengen. Transport mebli Europa odbywa się za pośrednictwem firm przewozowych, które świadczą usługi zarówno dla klientów prywatnych przy wszelkiego rodzaju przeprowadzkach, budowach domów itd., jak i dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją mebli, a nieposiadających własnej floty.

Transport mebli w Europie

Dostawa mebli w Europie jest usługą zazwyczaj związaną z usługą montażu. Sam transport oznacza to, że dostawcy mają obowiązek dostarczyć meble pod celowy adres, możliwie najbliżej garażu, drzwi wejściowych, bądź drzwi do klatki schodowej jeśli zamawiający mieszka w bloku. Rola dostawców w tym przypadku ogranicza się do wystawienia mebli z samochodu dostawczego. Jeśli zamawiający wykupił usługę dostawy znaczy to, że oprócz opisanego wcześniej transportu kierowca i jego pomocnicy są zobowiązani do wniesienia zamówionych mebli do wnętrza domu bądź biura. Usługa montażu natomiast jest z reguły najdroższą z oferowanych, z tego prostego powodu, że zawiera w sobie i transport, i dostawę, a dodatkowo dostawcy montują meble w pomieszczeniu docelowym.

Montaż mebli

Należy szczegółowo sprawdzić zakres usług firmy transportowej, gdyż często może zdarzyć się, że definicja montażu czy dostawy, może być różna w zależności od kraju bądź wykonawcy. Przykładowo dostawa niekoniecznie oznacza, że zamówienie zostanie dostarczone dokładnie do pomieszczenia, do którego życzy sobie zamawiający. Dzieje się tak dlatego, że niektóre firmy usługę dostawy rozumieją jako wniesienie do pierwszego pomieszczenia w lokalu. W takim przypadku dostawca ma prawo zostawić zamówioną wersalkę w przedpokoju i odjechać. Także przy montażu zdarzają się podobne sytuacje. Część wykonawców rozdziela skręcanie mebli oraz ich zamontowanie. Przykładowo klient zamawia zestaw podwieszanych szafek kuchennych, monterzy przyjeżdżają, składają szafki według instrukcji, a potem nagle kończą pracę zostawiając gołe ściany oraz zastawiając całą kuchnię meblami. Zaleca się także uzgodnienie kwestii odbioru starych mebli.

Unknown source

 

Dodaj komentarz