Jeszcze kilkadziesiąt lat temu domy z drewna kojarzone były jedynie z terenami górskimi. Dziś spotkać można je właściwie wszędzie. Techniki ich stawiania pozwalają realizować projekty bez względu na lokalizację. Ich estetyka i niepowtarzalny charakter sprawiają natomiast, że coraz więcej osób się na nie decyduje.

Domy z drewna

Mówiąc o domach z drewna, należałoby poruszyć kwestię najczęściej powtarzanych stereotypów. Dotyczą one między innymi trwałości budowy, możliwości ocieplenia budynku czy sposobów ogrzewania. I tak, jeśli chodzi o trwałość, ta uzależniona jest od dwóch czynników- jakości drewna i sposobu jego konserwacji. Jeżeli do budowy wykorzystane jest zdrowe, silne drewno oraz jest ono w właściwy sposób zakonserwowane, przez lata zachowa ono swoje własności. Konstrukcja będzie stabilna, a ściany nie będą niszczeć i wymagać naprawy. Co do ocieplenia – z tym też nie ma żadnego problemu. Producent domów drewnianych zapewnia, że właściwie każdy projekt można wzbogacić izolacją termiczną. Dzięki temu domy z drewna doskonale sprawdzają się zarówno jako projekty całoroczne, jak i jako domki letniskowe. A co z ogrzewaniem? Jeśli o nie chodzi, to często pojawia się obawa, że dom z drewna nie może być ogrzewany na przykład instalacją z kominkiem. W praktyce jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim domu zamontować piec, bądź kominek. Trzeba jedynie przestrzegać wymogów dotyczących bezpieczeństwa.

Domki letniskowe

Domki letniskowe, całoroczne, altany, bądź drewniane garaże, coraz częściej goszczą na polskich posesjach. A czy są droższe od tradycyjnych, murowanych budowli? Właśnie, nie. Choć drewno jest materiałem szlachetnym i zawsze było kosztowne, drewniane domy nie kosztują więcej, niż te murowane. Żeby się o tym przekonać warto choćby odwiedzić stronę jednego z producentów. Niejeden bowiem producent domów drewnianych na swojej stronie prezentuje przykładowe projekty wraz z cenami. Można je pod względem metrażu i konstrukcji porównać z domami murowanymi. Wtedy różnice cenowe będzie można samemu dostrzec. Drewniane domy oprócz tego, że są trwałe i czasem nawet tańsze od murowanych, są także niezwykle eleganckie i komfortowe. A to pozwala przypuszczać, że coraz śmielej będą podbijać serca Polaków.

Wpis powstał przy współpracy z Prodom.net.pl

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz