Jeśli posiadasz chociaż niewielki nadmiar gotówki to naprawdę nie warto trzymać jej w domu gdzieś pod łóżkiem. To zdecydowanie najgorsza decyzja jaką można tylko podjąć. To dlatego, że pieniądze trzymane w domu są mocno narażone na kradzieże. Nigdy nie wiemy przecież czy ktoś się do nas nie włamie. Inna sprawa to fakt, że takie pieniądze w ogóle na siebie nie zarabiają. Nasze oszczędności można także trzymać na koncie bankowym. Tutaj oczywiście będą one już bardzo bezpieczne, ale dalej nie będą zarabiały na siebie. Można otwierać rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe jednak zyski z tego są naprawdę bardzo małe. Dużo lepszym wyjściem będą oczywiście lokaty.

Lokata to bardzo znany i chętnie wybierany przez ludzi produkt bankowy. Jego zadaniem jest umożliwienie nam pomnażania naszych oszczędności w sposób bardzo łatwy, przyjemny oraz wręcz darmowy i bezpieczny. Lokaty bankowe to po pierwsze bowiem maksimum bezpieczeństwa, które w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo ważne. Nie tylko nikt nam nie ukradnie naszych pieniędzy, ale za każdym razem mamy gwarancję na pełny zwrot wpłaconej przez nas kwoty. Nawet kiedy bank upadnie to specjalny fundusz gwarancyjny z pewnością odda nam te pieniądze i to bez słowa do kwoty 100 tysięcy złotych.

Ranking lokat pokazuje nam, że produktów tych na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Podstawowa różnica między nimi to oprocentowanie, czyli wyznacznik dającym nam pogląd na to ile na lokacie jesteśmy w stanie zarobić. Oprocentowanie lokat zależy od wielu czynników, które jednocześnie tworzą nam różnorodność tych produktów. Bardzo ważnym wyznacznikiem jaki posiada lokata jest także okres na jaki jest ona otwierana. Na każdej lokacie pieniądze trzeba bowiem zamrozić. Im dłużej muszą one tak leżeć tym wyższe oprocentowanie dostaniemy od banku. Otwarcie lokaty najczęściej wymaga także wpłaty kwoty minimalnej. Kwota ta również wpływa na wysokość naszego oprocentowania. Im więcej musimy wpłacić na otwarcie lokaty tym więcej na tym zarobimy nie tylko z racji większej ilości pieniędzy na koncie, ale także poprzez fakt, że bank da nam większe oprocentowanie. Z pewnością jednak warto otwierać lokatę nawet przy bardzo niewielkich pieniądzach, gdyż i tak zawsze na tym małe co nieco zarobimy.

Lokaty porównanie – porównanie najlepszych lokat bankowych.

Unknown source

 

Dodaj komentarz