Wszystko wskazuje na to że darmowe gry podbijają nie tylko Polski rynek MMORPG, ale również cały świat, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi. Dobitnie świadczy o tym zmiana polityki największych firm, które od lat zajmują się tworzeniem nowych tytułów podbijających listy najlepszych gier online, mowa oczywiście o Blizzard i NCSoft, potentatach rynku MMORPG. Kilka lat temu najbardziej popularnym modelem zarabiania na grach był abonament, który z roku na rok traci na popularności. Wszystko to za sprawą znaczącego wzrostu mniejszych firm, takich jak Webzen lub GameForge.

Darmowe gry online wizytówką GameForge

Jeszcze kilka lat wstecz nikt nie słyszał o Niemieckiej firmie GameForge, swój sukces zawdzięczają przede wszystkim trafnemu dopasowaniu się do rynku gier online. W latach, kiedy rozpoczynali swoją działalność największą popularnością cieszyły się takie gry jak World of Warcraft, Lineage II oraz EVE Online. Chcąc zadowolić akcjonariuszy musieli zaryzykować, pierwsza licencja dotyczyła gry Aion Online firmy NCSoft. Produkcja osiągała słabe notowania na rynku P2P (Pa to play) więc twórcy chętnie sprzedali prawa do wydawnictwa tytułu w Europie, pierwsza oferta a zarazem najlepsza w przetargu napłynęła właśnie od GF. Tak o to zrodziła się potęga, która zdominowała darmowe gry online w kilka lat od startu firmy. Idąc za przykładem GameForge kolejne firmy świadczące usługi z zakresu programowania zaczęły tworzyć w pełni darmowe gry, jak widać wyniki finansowe pozwoliły im się utrzymać w dobie kryzysu.

puchar

Najnowsze produkcje Blizzarda

Blizzard nie składa broni, wraz z premierą gry Diablo III weszliśmy w nowy świat gier MMORPG, w którym dominują gry bez miesięcznej subskrypcji, w pełni darmowe, ale z dostępnym Cash Shopem, który pomoże nam szybciej i łatwiej osiągnąć założone cele w grze. Najnowsza produkcja Zamieci, pod tytułem Heroes of Warcraft również jest w modelu free to play!

Unknown source

 

Dodaj komentarz