Czym jest elegancja u kobiet. Czy to ubrania za kilka tysięcy złotych? A może super fryzura i makijaż? Co sprawia, że o jednej kobiecie powiemy, że jest niezwykle elegancka, a o innej już nie? Może warto zastanowić się co składa się na to określenie?

 

Markowe ciuchy?

Wiele osób za symbol elegancji uważa markową i do tego niezwykle drogą odzież. Czasami jednak piękne stroje z kolekcji, którą prezentuje chociażby Ralph Lauren czy Maxmara wcale nie sprawiają, że kobieta jest elegancka. Bywa, że strój za kilkadziesiąt złotych wygląda znacznie lepiej niż ten, na który wydano kilka tysięcy. Jak to możliwe?

 

Doskonała fryzura i makijaż?

Czy elegancja to super fryzura i doskonale wykonany makijaż? Bardzo możliwe, ale chyba nie do końca prawdziwe. Nierzadko bowiem zdarza się, że kobieta bez makijażu wygląda znacznie bardziej elegancko od tej, która wyszła właśnie od wizażystki. Podobnie jest z włosami. Często prosty koczek wygląda lepiej niż układana przez stylistę fryzur misterna konstrukcja. Co sprawia, że tak się dzieje?

 

A może to coś w kobiecie?

A może elegancja to nie odzież, fryzura, makijaż czy inne dodatki, tylko „coś”, co kobieta ma w sobie?  Jedna ma tej elegancji więcej, a inna mniej i stąd te różnice. Są bowiem kobiety, które w każdym ubraniu wyglądają pięknie i takie, które zakładając nawet najdroższą odzież i tak wyglądają nieciekawie. Podobnie jest z makijażem, fryzurą czy dodatkami. Elegancja to coś co kobieta ma w sobie od urodzenia, ale można się jej również nauczyć. Warto jednak pamiętać, że wyuczona nigdy nie będzie tak wspaniała jak ta naturalna, którą po prostu się ma w sobie. Mimo wszystko warto podjąć próbę zyskania tego dodatku do bycia kobietą jakim jest niewątpliwie elegancja. Warto zadbać, by oczy mężczyzn i kobiet mijających nas na ulicy zwracały się z zachwytem w naszym kierunku.

Unknown source

 

Dodaj komentarz