W naszym klimacie nagłe zjawiska atmosferyczne i intensywne opady deszczu nie są niczym niezwykłym. Balkony, loggie i tarasy są szczególnie narażone na zniszczenie, także pod wpływem działania promieni słonecznych. Prostym i skutecznym sposobem ochrony jest montaż osłony na balustrady balkonowe.

OSŁONA NA BALUSTRADĘ BALKONU – JAK TO DZIAŁA?

Podstawą jest dobry materiał – solidna osłona powinna charakteryzować się dużą odpornością na trudne warunki zewnętrzne, ale także nieprzepuszczaniem światła. To ważne, jeśli osłona na balkon na metry ma pełnić także funkcję zapewniania prywatności. W prosty sposób możemy odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów czy nawet przechodniów. Osłony montuje się bezpośrednio do balustrady – pomagają w tym przygotowane fabrycznie otwory, czyli metalowe oczka, przez które przekładamy, np. opaski mocujące. Całość musi być solidnie przytwierdzona do konstrukcji tak, aby nawet w czasie silnych podmuchów wiatru wszystko zostało na swoim miejscu.

OSŁONY NA BALUSTRADY BALKONOWE, ALE NIE TYLKO…

Materiał, z którego wykonane są osłony, sprawdzi się także w innych, podobnych zastosowaniach. Są to, np. tarasy czy ogrodzenia przydomowych ogródków. Właśnie z myślą o właścicielach domów z ogrodem stworzono osłony na wymiar, dzięki czemu, materiał w jednym kawałku możemy powiesić na płocie o długości aż 25 metrów. Zaletą niejako „przy okazji” będzie izolacja od wiatru. Osłona balkonu przez wiatrem nigdy nie była prostsza.

ZAKRYĆ I UPIĘKSZYĆ

Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to zastosowanie osłony pozwoli w szybki sposób odmienić wygląd całego balkonu, tarasu a nawet ogrodu. Zwłaszcza mieszkańcy bloków i starych kamienic docenią łatwość odświeżenia wyglądu i zakrycia mało estetycznych elementów elewacji. Balkon przykryty osłoną prezentuje się z zewnątrz czysto i nowocześniej. A to wszystko przy minimalnym wysiłku – montaż osłon jest dziecinnie prosty i nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Na tym nie koniec korzyści – elastyczne osłony są lekkie i z łatwością można zdemontować, np. podczas wyprowadzki.

Unknown source

 

Dodaj komentarz