Urządzeniem, o którym w ostatnich latach mówi się coraz więcej jest promiennik ciepła. Jest to ekologiczny i ekonomiczny sposób na dogrzewanie zakładów pracy, ogródków kawiarnianych czy hal sportowych. Dziś odpowiemy na pytanie, czy promiennik podczerwieni może zostać zainstalowany również w hotelu? Jakie korzyści przyniesie?

Promiennik ciepła w holu

Oczywiście, promiennik podczerwieni może zostać zamontowany w hotelu. Co więcej, to świetne rozwiązanie, które może znaleźć się już w holu, przy recepcji. Są to miejsca, które bardzo trudno ogrzać, a wytworzenie ciepła może słono kosztować. Poza tym, często otwierane drzwi sprawiają, że ciepłe powietrze „ucieka” na zewnątrz, co nie jest zbyt ekologiczne. Aby jednak zrozumieć dlaczego, należy dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa promiennik.

Wyobraź sobie zimę. Na zewnątrz jest ujemna temperatura, dookoła śnieg. Na niebie pojawia się słońce i świeci Ci prosto w twarz. Mimo mrozu, odczuwasz to ciepło, prawda? Promienniki działają podobnie. Nie ogrzewają powietrza, a wytwarzają promieniowanie, przypominające promienie słoneczne. Oddziałują bezpośrednio na osoby oraz obiekty, które znajdują się w ich zasięgu.

Z tego właśnie względu jest to urządzenie wprost idealne do holu bądź recepcji. Pracownicy hotelu, którzy będą znajdować się w tym miejscu, będą cieszyć się wysokim komfortem pracy. Jeśli zaś chodzi o gości – po przekroczeniu progu budynku, od razu poczują przyjemne ciepło.

Promiennik podczerwieni w korytarzu

Hotele kojarzą się z przytulnymi, ciepłymi wnętrzami. Żaden z gości, po wyjściu z pokoju nie spodziewa się chłodu. Tu również promienniki świetnie spełnią swoje zadanie. Są niedrogim w eksploatacji środkiem, który umożliwi Ci utrzymanie wymaganej temperatury na korytarzach. Dzięki temu, Twój hotel zawsze będzie kojarzył się z przyjaznym ciepłem, a Ty nie wydasz fortuny na ogrzewanie.

Hotelowa restauracja

To kolejne miejsce, w którym warto zainstalować promiennik ciepła. Restauracje hotelowe to bardzo często duże przestrzenie, które dość trudno ogrzać. Nocą te części bardzo często są zamykane dla klientów i otwierane ponownie rano. Stosując reflektory ciepła, nie trzeba będzie – po pierwsze, instalować w nich grzejników, które nie zawsze są estetyczne, a po drugie – włączać ogrzewania na kilka godzin przed rozpoczęciem pracy restauracji. Bardzo ważne jest to, że ciepło promienników odczuwalne jest już w sekundę po ich uruchomieniu. Są bezwonne i ciche w działaniu. Można je zamontować tak, aby nie rzucały się w oczy. Świetnie sprawdzą się również w ogródkach lub na hotelowych tarasach, dogrzewając konkretną przestrzeń. Goście będą zachwyceni.

Sprawdzona firma

Jeśli myślisz o zainstalowaniu promienników w swoim hotelu, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy irsystem.pl. To eksperci w swojej branży. Zajmą się nie tylko montażem urządzeń, ale przygotują dla Ciebie również projekt dogrzewania całego obiektu.

Unknown source

 

Dodaj komentarz