Prawie każda osoba ma problem z ciągle pojawiającymi się zaskórnikami, nazywanymi też wągrami. Kłopot ten może pojawić się u każdej osoby, bez względu na wiek czy płeć. Czopy łojowe formują się z racji powiększonej ilości wydzielanego łoju, który odpowiada za zamykanie porów. Wyjątkowo dojmujące są zaskórniki na nosie, które są stale bardzo widoczne. Jak pozbyć się zaskórniaków? Jak uniemożliwić ich powstawanie? Takie pytania nasuwają się niesłychanie często i warto poznać na nie odpowiedź, ażeby pozbyć się, a równolegle uniemożliwić powtarzanie się problemu.

Dlaczego zaskórniki tak często się pojawiają?
Najistotniejszymi przyczynami formowania się czopów łojowych są zmiany hormonalne połączone z dorastaniem, używanie nazbyt dużej ilości kosmetyków do makijażu, a także nieodpowiednia dieta. Nie ma więc jednej przyczyny powstawania wągrów. Na ich kreowanie się składa się dużo składników, z których jedne intensyfikują drugie. Odpowiednia dbałość o dietę i higienę wydatnie może jednakże zapobiec dalszym kłopotom.

Jak zlikwidować czopy łojowe już istniejące?
Przeciwdziałanie jest znacznie łatwiejsze aniżeli kuracja, jeśli jednakże zaskórniki już pojawiły się na skórze można starać się je wyeliminować. Standardowa procedura, to znaczy wyciskanie, jest najbardziej popularna i skuteczna. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób do tego podejść, żeby nie nasilić problemu. Przede wszystkim, przed rozpoczęciem działania, należy rozszerzyć pory poprzez nałożenie bardzo ciepłego kompresu czy też zastosowanie tak zwanej parówki. Wtedy można dopiero rozpocząć wyciskanie wągrów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz