Pośród urządzeń gospodarstwa domowego niewątpliwy prym wiedzie ekspres do kawy. Poniektórzy traktują go jako niezbędny fragment urządzenia kuchni, dla pozostałych jest to ułatwienie życia. Istnieją też osoby, które zdobywają tego rodzaju urządzenia przede wszystkim w związku z panującą modą. Renoma ekspresów raptem wzrosła razem z wejściem do sklepów ciśnieniowych ekspresów. Ciśnieniowe ekspresy wyparły dosyć modne do pewnego momentu przelewowe ekspresy. Podejmując decyzję o kupnie takiego urządzenia każda jednostka powinna pomyśleć o własnych pragnieniach jak również wziąć pod atencję kilka ich cech.

Jaki rodzaj ekspresu do kawy jest najlepszy?
Przede wszystkim wypada pomyśleć który model nam najbardziej odpowiada – przelewowy ekspres do kawy lub ciśnieniowy ekspres do kawy. Ekspresy ciśnieniowe cechują się najczęściej trochę wyższą ceną. Niemniej jednak oferuje on szybkość zaparzania kawy jak również większy komfort. Do głównych walorów ekspresu przelewowego trzeba zaliczyć z kolei możliwość przyrządzania kilku kaw na raz oraz cenę.

Zważywszy na pokaźne zróżnicowanie w strukturze ekspresy do kawy ciśnieniowe można podzielić na 3 warianty. Należą tutaj ekspresy na kapsułki, ekspresy w pełni automatyczne a także ręczne. Niezmiernie ciekawą opcją jest ekspres do kawy na kapsułki. Urządzenie to nie jest kosztowne, a pozwala na otrzymanie kawy o wybornym smaku.

W czasie zakupu ekspresu ciśnieniowego wskazane będzie zwrócenie uwagi na jego cechy. Dużo ludzi mniema, iż wbudowany młynek jest bardzo praktyczny i użyteczny. Kawa jest wówczas mielona chwilę przed parzeniem i dzięki temu ma głębszy aromat. Ekspres tego typu jest zwykle niedużo droższy. Mimo to to udogodnienie będzie warte swojej ceny. Na domiar tego, młynek do kawy poniekąd sam się zwróci bowiem kawa w ziarenkach jest tańsza niż kawa zmielona.

Unknown source

 

Dodaj komentarz