Zakładając jakąkolwiek działalność gospodarczą, zawsze powinno się przemyśleć całościową strategię nad tym w jaki sposób chcemy być postrzegani także przez rynek jak i naszych potencjalnych klientów.

Taki szczegółowy plan jest wręcz niezbędny, ponieważ jak łatwo się domyśleć poszczególnych czynności, aby wszystko zestawić jak należy jest bardzo wiele. Na szczęście możemy sobie w tym wszystkim pomóc, gdyż są pewne kwestie, które uznać można w zasadzie za oczywiste. Jedną z nich jest założenie strony internetowej. Coś co jeszcze kilkanaście lat temu było domeną wyłącznie wielkich międzynarodowych korporacji, dzisiaj wydaje się być w zasadzie normą i koniecznością. Współczesny rynek tak bardzo się zdynamizował, że profesjonalną szatę graficzną posiada zarówno specjalistyczny portal internetowy jak i mały studencki blog. Także każdy twórca jak i przedsiębiorca doskonale wie, że słynna zasada “jak Cię widzą, tak Cię piszą” w Internecie jest właściwie podstawą i warto się do niej stosować. No dobrze, jedynie jak wyłonić odpowiedni szablon. Przecież na przykład w najpopularniejszym WordPressie są ich dziesiątki. Otóż tutaj należałoby postawić na przetestowane rozwiązania. Na przykład wszelkie agencje pracy często decydują się na wybór szablonu o nazwie Careerfy. Dzieje się tak w dużej mierze w związku z tym, że charakteryzuje się on dosyć dobrą przejrzystością i rozbudowaniem. Oczywiście nie tylko agencje pracy mogą wybierać wspomniany Careerfy. Tworząc na przykład portal internetowy także może być on właściwym wyborem.

Reasumując zatem nasze rozważania zaznaczmy także, że tak jak i życiu, tak i w Internecie warto trochę poeksperymentować. Gdy więc tworzymy czy to bloga bądź także portal internetowy na dany temat do przetestujmy sami, który szablon będzie prezentował się najlepiej. Możemy wyjść oczywiście od wspomnianego wzoru Careerfy i następnie do niego porównywać następne motywy. Pamiętajmy, że każdy używany szablon nie tylko musi podobać się naszym czytelnikom, lecz również i nam samym! W końcu jako twórcy czy też wydawcy, będziemy go podczas pracy dość często oglądali. Jego grafika musi więc być przyjemna dla naszych oczu. Nie ma bowiem nic gorszego, aniżeli zdecydowanie się na dany szablon “w ciemno” pod wpływem dominujących trendów.

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz