Od wielu lat sławne i doceniane, kiedyś nieosiągalne dla prostych ludzi, dziś może je mieć każda dziewczyna. Dodaje połysku, jest pochodzenia naturalnego i stała się ekskluzywnym dodatkiem do wielu strojów. Rośnie w muszli małży, która broni się przed ciałem obcym, które dostało się do jej wnętrza poprzez otoczenie go delikatnymi mikro kryształkami. Tak właśnie rosną perły, które dzisiaj nosi wiele pań, czy to w formie naszyjników wykonanych z białych pereł, czy bransoletek dostępnych w różnorodnych kolorach, jak też nieskończonej ilości modeli klipsów, czy zawieszek.
Najbardziej popularne i znane są białe perły, jednak występują też odmiany barwne, czy to z delikatnymi plamkami, tak zwanym orientem, czy overtonem. Gama kolorów rozpoczyna się od śnieżnobiałej, poprzez kremową, kremowo-pąsową, różaną, błękitną, brunatną kończąc na czarnej. Pomiędzy nimi znajdują się również odmiany zależne łączące zasadniczą barwę połączoną z orientem, czyli plamkami w wielu odcieniach a także overtonem, czyli poświatą, która także przyjmuje różnorakie barwy.

O perłach powiadają, że wyroby złotnicze nimi wysadzane to królowe pośród biżuterii, czy też biżuteria dla królowej co może być nawet bardziej trafne w kontekście kobiety, której planujemy podarować jeden z takich wyrobów. Perły są także jednym z najstarszych znanych ludziom klejnotów, kamieni ozdobnych , a na dodatek przez długi czas uważane były za najbardziej kosztowne. Jest dozwolone nadmienić, iż były one uważane za metaforę Księżyca, posiadały nadprzyrodzone moce, a fakt iż nie ma dwóch takich samych pereł, powoduje, że z trudem przejść koło nich nie zerkając na nie ukradkiem. Zapraszamy do odwiedzenia witryny piszącej o modzie, gdzie perły wydobyły swoje zacne miejsce pośród rozległej palety innej biżuterii. Blask pereł w modzie na każdy dzień, sprawdź, jak dobrać adekwatne ozdoby z pereł do wszelakiej kreacji. Najpopularniejszy portal o trendach w modzie zaprasza do grupy czytelniczek, które chcą wiedzieć wszystko, o tym jak modnie zestawić perły.

Tak okazała propozycja kolorystyczna pereł, gwarantuje sposobność wytworzenia cudnych ozdób biżuteryjnych o różnorodnym tonie, pozwalającym dopasować się do wszelkiej kreacji.

Unknown source

 

1 Comment

 

  1. Pingback : Na ślub bez pereł jak bez ręki | Blogowisko

Dodaj komentarz