Przez cały okres zimowy mało kto z nas myśli o tym, by nasze piżamy, koszule nocne, bądź bielizna były nowe i ładne. Generalnie chcemy tylko, żeby było nam ciepło i wygodnie. Z pewnością wielu z nas nakłada na styczniowe, zimne noce polarowe piżamy, które pamiętają lepsze czasy. Nosimy grube, ciepłe majtki w ogóle nie zastanawiając się nad tym, czy są one ładne. Kobiety pod swetrami chowają stare, czasem przeraźliwie wzorzyste biustonosze, które gdzieś zakupiły na wyprzedaży.

Ciuchy dla kobiet

Aczkolwiek wiosna zmienia myślenie o tej części garderoby. A pierwszy dzień, kiedy możemy nie nosić swetra, jest dla kobiet tym dniem, kiedy zadają sobie pytanie: czy mam jakiś dobry biustonosz? (Ponieważ w końcu będzie prześwitywać, już go nie ukryję pod swetrem!) Porzucamy flanelowe piżamy oraz polarowe, długie koszule. I nagle pojawia się myśl, że lekka piżama na lato albo koronkowa koszulka to jest to, czego nam w tej chwili brakuje w szafie.

“Nie szata zdobi człowieka” – no niby tak, ale ładne ciuchy poprawia nam samopoczucie i podnosi samoocenę. Podobnie jest z bielizną – choć jej nie widać, to jednak świadomość, że właśnie nosimy elegancki zestaw bieliźniany, sprawia, że czujemy się zadbani oraz bardziej atrakcyjni. A dla kobiety zapewne nie ma ważniejszej części garderoby, niż dobrze dobrany biustonosz. Sprawia on, że biust wygląda na podniesiony oraz pełniejszy. Dobry biustonosz poprawia również postawę i jest ważny dla zdrowych pleców. Jeśli mamy córki, to przy zakupie bielizny dla siebie, nie zapominajmy o nich – biustonosze dla dziewczynek są teraz w szerokim wyborze. Uczmy młode pokolenie, jak dbać o siebie.

Ciuchy dla mężczyzn

Chyba najtrudniejszą grupą osób do zachęcenia do zakupów są mężczyźni. Na szczęście bielizna męska nie jest tak skomplikowana, jak damska jeśli chodzi o jej typ oraz rozmiarówkę. W związku z tym takie zakupy zajmą mężczyźnie wiele mniej czasu, niż kobiecie. A to głównie chodzi o czas – mężczyźni nie tyle nie pragną kupować nowych rzeczy, ile – po prostu nie lubią spędzać dużo czasu w sklepach.

Gdy nadchodzi nowy sezon i przeglądamy swoją szafę planując zakup nowej sukienki, bądź butów, nie zapominajmy zajrzeć też do szuflad z bielizną. Bielizna nie tylko ładnie modeluje naszą sylwetkę, lecz dbanie o jej należyty stan jest ważna częścią troski o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Unknown source

 

Dodaj komentarz