Ostre zapalenie krtani jest niedomaganiem generowanym za pośrednictwem infekcji lub mającym podłoże środowiskowe. Do elementów zaraźliwych, które na ogół wywołują to schorzenie należą patogeny o pochodzeniu grypowym. Bakterie także mogą wywoływać zapalenie krtani jednak dzieje się tak sporadycznie. Typowymi faktorami środowiskowymi przyczyniającymi się do rozwoju tej choroby są: wdychanie powietrza, które jest skażone i suche, nałogowe palenie oraz zarażenia wirusowe lub bakteryjne tchawicy pojawiające się notorycznie.

Zapadalność na zapalenie krtani będzie zależna w ogromnej mierze od wieku. Potężną influencję mają także takie składniki jak praca w mozolnych warunkach. Zapalenie krtani wyraża się w większości wypadków suchym kaszlem, chrypką a także stratą głosu. Niekiedy dodatkowymi śladami są ból gardła i obrzęk okolic gardła. Do przejawów bardziej ogólnych przynależy wysoka temperatura.

Aby wyleczyć zapalenie krtani powinno się osłabiać jego wyrazy. Używa się tutaj farmaceutyki przeciwbólowe i zapobiegające obrzękom. Jeżeli przypadłość jest spowodowana zakażeniem bakteryjnym korzysta się dodatkowo z antybiotyków.

Jak postępować w przypadku wystąpienia ostrego zapalenia krtani u dzieci?
Ostre zapalenie krtani u dzieci jest nadzwyczajnie niepokojącą niedyspozycją z racji tego, iż gardło dziecka nie jest szerokie i jakiekolwiek spuchnięcie może nawet doprowadzić do ryzyka związanego z utratą życia. Kuracja w takim przypadku powinna odbywać się pod okiem lekarza pierwszego kontaktu.

Unknown source

 

Dodaj komentarz