Zastanawiałeś się może co na co dzień w życiu prywatnym i zawodowym dają nam aplikacje mobilne? Wciąż spotykamy “wielkich” biznesmenów, którzy używają telefonów Apple. Czy rzeczywiście są im tak niezbędne, czy są szpanerskim gadżet? Najlepiej byłoby zapytać o to samych biznesmenów.

Głównym czynnikiem upowszechniającym aplikacje mobilne jest oszczędność czasu. Poprzez aplikacje usprawniamy nasze urządzenie mobilne, wówczas mamy w nim wielkiego pomocnika. Gdyby tak spojrzeć z przymrużeniem oka na możliwości stworzone przez biznesowe aplikacje mobilne, można by stwierdzić, że nie potrzebne dla firmy jest biuro. Pod warunkiem oczywiście, że profil działalności nie wymaga osobistych kontaktów z klientami. Kalendarz, notatnik, kalkulator mamy w telefonie. W telefonie też odczytamy i napiszemy maila. Za pomocą telefonu przeprowadzimy wideokonferencję. Notowania giełdy, czy kurs walut również sprawdzimy w telefonie. Nie potrzeba też sekretarka, która pilnuje kalendarza spotkań prezesa firmy. Wystarczy w telefonie ustawić przypomnienie o spotkaniu. Znajdziemy też dobre aplikacje mobilne, dzięki którym zrobimy kalkulację kredytu i porównamy go z innymi. W ten oto prosty sposób mamy firmę “w kieszeni”. Daje to przedsiębiorcy możliwość szybkiego reagowania także na potrzeby klientów.

Szybka odpowiedź firmy na zapotrzebowanie klientów czy partnerów biznesowych ukazuje profesjonalizm firmy i wzbudza zaufanie klienta do jego marki. Bo najważniejsze jest stałe utrzymywanie kontaktów. Gdy będziemy potrafili szybko i sprawnie podejmować decyzje nasz wizerunek nie zostanie zachwiany, mało tego, sądzę, że nawet zyska w oczach innych osób. Firma zyska wiernych kontrahentów.

Dziś mało kto potrafi wyobrazić sobie biznes, który funkcjonował bez urządzeń i aplikacji mobilnych, które dziś w tak wielkim stopniu ułatwiają życie prywatne i zawodowe.  Prowadzić biznes bez stałego dostępu do maila w terenie, bez aktualnych cen produktów, akcji, walut, informacji? Czy ktoś to jeszcze pamięta? Na szczęście nie musimy do tego wracać. Postęp technologiczny nie jest do zatrzymania. Spodziewać się możemy, że kiedyś, to czym obecnie się zachwycamy, również odejdzie w niepamięć.

Unknown source

 

Dodaj komentarz